I TY můžeš poslat VENTIL do světa

I JÁ? … bez zkušeností?

V našem dvouletém absolventském programu můžeš nastartovat svoji kariéru. Vystřídáš hned několik pracovních pozic a budeš mít možnost seznámit se s řadou zajímavých projektů. Poznáš celý proces výroby našeho produktu od začátku až do konce. Získáš osobní zkušenost s tím, jak fungují jednotlivá oddělení naší společnosti. Budeš mít také možnost absolvovat alespoň jeden dvanáctiměsíční pobyt v zahraničí.

Seznámíš se se zajímavými produkty a jejich instalacemi po celém světě.

A jaké jsou požadavky, které musím splňovat?

 • jsi student/ka posledního ročníku technického oboru (bakalářské nebo magisterské studium)
 • nedávno jsi ukončil/a studium a máš již praktické zkušenosti rok i dva po škole
 • máš vynikající znalost anglického jazyka
 • máš nadšení pro technické inovace a chuť učit se novému
 • chceš získat zkušenosti z mezinárodního prostředí a pracovat se zajímavými produkty

Když to zkusíš, tak:

 • získáš zajímavé pracovní zkušenosti ze zahraničí
 • budeš součástí skupiny absolventů z jiných zemí a divizí IMI
 • tvým mentorem může být i prezident regionu
 • budeš se podílet na klíčových a reálných projektech
 • seznámíš se s fungováním různých oddělení u nás i v zahraničí
 • získáš příležitost ke kariérnímu růstu v rámci společnosti

Jak to může dopadnout, když to zkusíš taky

Rozhovor s Ing. Daliborem Vildou

účastníkem Graduate Programu IMI CCI 2016

Proč ses rozhodl přihlásit do našeho Graduate Programu? Co Tě na něm nejvíce zaujalo?

Do IMI Graduate Programu jsem se rozhodl přihlásit především proto, že mi jako čerstvému absolventovi připadal velice zajímavý, a tak nějak idealní, jak vůbec začít profesní kariéru. Po škole jsem totiž neměl moc představu, co přesně bych chtěl dělat, snad jen to, že něco v oboru. A proto možnost získání cenných zkušeností spolu s projitím si několika různých pozic v rámci nadnárodní firmy se zdálo být jako idealní start. Další věcí, která pro mě byla stěžejní a přídávala na speciálnosti programu, je roční stáž v některé ze zahraničních poboček IMI Critical Engineering.


Výběrové řízení je poměrně náročné, probíhá v několika kolech. Můžeš popsat, co všechno jsi musel absolvovat?

Výběrové řízení se skládá ze 4 kol. První je vlastně jen vyplnění přihlašovacího formuláře na webových stránkách a zodpovězení několika otázek. Poté následoval logický a numerický test. Třetí kolo byl telefonní pohovor s někým z Anglie. Závěrečné kolo pak probíhalo přímo v Birminghamu na tzv. Assessment Centre Day, kam jsme byli pozváni. Během tohoto dne jsme absolvovali klasický pohovor, opět online testy, řešení technických otázek s následným rozborem a diskuzí. Na závěr potom ještě kolektivní analýza a odprezentování výsledků spolu s ostatními uchazeči.

Co pro Tebe bylo nejnáročnější a jak jsi viděl své šance?

Nejnáročnější na tom všem asi bylo hlavně to, že jsem nic takového nikdy předtím neabsolvoval a vůbec netušil, co mě čeká, takže určitě cenná zkušenost. V podstatě šlo o můj první vážný pohovor v životě. Své šance jsem samozřejmě neviděl nijak slavně, ale neměl jsem co ztratit, tak proč to nezkusit.


V září jsi absolvoval školení pro graduates v Anglii, jak školení probíhalo?

Školení trvalo dva týdny a po celou dobu jsme měli velmi bohatý program. Výukové semináře byly zaměřeny na seznámení se se všemi divizemi IMI a obecně firemní politikou a myšlením. Navštívili jsme také závod Precision Egineeringu ve Fradley Parku a školící technologické centrum. Musím říct, že to bylo velice zajímavé a ne jen proto, že přednášel sám Mark Selway, Nick Adcock, Massimo Grassi, Peter Spencer atd., ale i proto, že jsme měli možnost se pobavit i s bývalými účástníky Graduate Programu.

V rámci každé divize jsme měli také zorganizovanou večeři s vrcholovým managementem, což byl pro mě opět nezapomenutelný zážitek, sedět doslova mezi lidmi jako Mark, Nick nebo třeba Andrea Forzi, který je zároveň i mým mentorem. Program byl velice pestrý a zahrnoval i zábavné odpolední a večerní aktivity jako společné večeře, laser game a naučnou projížďku Birminghamem. Dokonce jsme se i v sobotu podívali do Londýna. Celé školení jsem si spolu se všemi účastníky z nejrůznějších zemí jako USA, Korei, Švédska, Číny atd. velmi užil a těším se, až se s nimi zase za rok setkám.


Po školení jsi se vrátil do brněnské pobočky. Na jaké pozici působíš, co je Tvojí náplní práce?

Během mého prvního roku budu působit na oddělení Design engineeringu, kde momentálně zastávám pozici Designera. Samozřejmě se pořád ještě učím, ale se vším mi pomáhají velmi ochotní a přátelští kolegové.


Jaké máš plány po ukončení trainee programu?

To se uvidí za dva roky, ale rád bych pokračoval v IMI CCI.


Doporučil bys ho svým vrstevníkům?

Určitě ano.

 

Your development

“The design of the graduate programme in itself is really innovative, and I feel that this is a formidable training ground from which to familiarise oneself with the various corporate roles and responsibilities.”

Axel Peters, 2013 Graduate.

Your opportunities

“I’m currently working for IMI CCI, targeting the oil and gas industry in the EMEA (European, Middle East and Africa) region. It’s a great opportunity for me to not only learn a lot about the industry, but also to see how the different companies work and function together across various countries.”

Eveline Sleiman, 2013 Graduate.

Your career